main-board_resim.upload
Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler ?di=A972
main-board_resim.upload
Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler ?di=A972
main-board_resim.upload
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

main-board_resim.upload

karakayapaylasim

AnasayfaKapıGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapFacebook hayran sayfamız

Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler

2 posters
YazarMesaj
karakaya26
Admin'

Admin'
karakaya26

Rep Puanı : 10

Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler Empty
MesajKonu: Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler   Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler Icon_minitimePaz Tem. 03, 2011 11:21 am

Sevgi yalnız belli bir insana bağlılık değildir; bir tutumdur; kişinin yalnız bir sevgi nesnesine değil, bütünüyle dünyaya bağlılığını gösteren bir kişilik yapısıdır. Kişi yalnız bir tek insanı seviyor, başka her şeye karşı ilgisiz kalıyorsa, sevgisi sevgi değil, birlikte yaşamaya bağlılık ya da yaygınlaştırılmış bir bencilliktir.
Erich Fromm - Sevme Sanatı

Gönül, her an sevdiğinin kapısında ol;
Her istediğini onda ara, onda bul.
Aşk tavlasında hileye kaçma kalleşçe:
Koy canını ortaya, soyulursan soyul.
Ömer Hayyam

Sevgi bir etkinliktir; edilgen bir olay değildir; bir şeyin içinde olmaktır, bir şeye kapılmak değildir. Sevginin etkin özelliği, en genel biçimde şöyle tanımlanabilir; Sevgi vermektir, almak değildir.

‎''Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir.''
(Leonardo da Vinci)

Korkudan sahnede eli ayağına dolaşıp,
Rolünü şaşıran kötü bir oyuncu misali;
Ya da azdıkça içine sığmayan öfkesi taşıp
Kendi yüreğini zayıf düşüren çılgın biri gibi,
Unutuyorum, kendime güvenim olmadığından mutlaka,
...Tam olarak söylemeyi aşk oyununun sözlerini;
Ve aşkımın yükü öylesine ağır geliyor ki bana,
Kendi aşkımın gücü karşısında eziliyorum sanki.
O halde, nedemek istediğimi bakışlarım anlatsın,
Konuşan gönlümün sessiz sözcüsü olsun onlar;
Aşkımı onlar açığa vursun, derdime çare arasın;
Öyle ki, hiç kalsın yanında, durmadan konuşanlar.
Ah, sessiz aşk neler yazmış, öğren artık okumayı,
Aşkın sırrına ermişler bilir gözleriyle duymayı...
Sone 23 - William Shakespeare

Başka birisine kendime yetemediğim için bağlanıyorsam, karşımdaki kadın ya da erkek benim için bir cankurtaran olabilir belki ama aramızdaki bağ sevgi bağı olamaz. Çelişik gibi görünse de yalnız kalabilme yeteneği sevebilme yeteneğinin tek koşuludur.''
Sevme Sanatı / Erich Fromm

Sessizliğe inananlardan yanayım; bu konuda saatlerce konuşabilirim.
Bernard Shaw

İşleyebileceginiz en büyük günah, başkasından nefret etmek değil, ona kayıtsız kalmaktır. İnsanlık dışı olmanın özü nefret değil kayıtsızlıktır.
Bernard Shaw

Yalnız kalmaktan daha kötü şeyler de vardır hayatta , ama genellikle bir ömür alır bunun farkına varmak o zaman da çok geçtir ve çok geçten daha kötü bir şey yoktur hayattta.
Charles Bukowski
http://[IMG]https://2img.net/h/oi53.tinypic.com/2vwzmmo.png[/IMG]
karakaya26
Admin'

Admin'
karakaya26

MesajKonu: Geri: Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler   Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler Icon_minitimePaz Tem. 03, 2011 11:21 am

Kalbinde çözülmeden kalan herşey için sabırlı ol. Soruların kendisini sevmeye çalış, kilitli odalar ve yabancı lisanda yazılmış kitaplar gibi. Cevapları şimdi arama. Şu anda cevaplar sana verilemez, çünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın. Bu, herşeyi yaşama meselesidir. Şu anda senin soruyu yaşaman gerekiyor. Belki daha ...ileride farkına bile varmadan, günün birinde kendini cevabını yaşarken bulacaksın.
Sen Ölünce Kim Ağlar - Robin Sharma

Başımıza gelen herhangi bir belâda, tesirinden çok niyete bakarız. Damdan düşen bir kiremit bizi daha çok yaralar, fakat kötü bir elin attığı taş kadar kederlendirmez; taş hedefe değmeyebilir, fakat niyet yapacağını yapar”
Jean-Jacques Rousseau

"Kendini suçlu hissetme diyorum kendi kendime. Aşıksa onun sorunu bu."
Piedra Irmağının Kısında Oturdum Ağladım - Paulo Coelho

Sefil düşünceler ve küçüklükler arasında kaybolup, hayattaki büyük sırrı çözemedik, soru da cevapsız ve acımasız kalakaldı..
Nasıl yaşadın, neden öyle yaşadın, neyi yapabilecekken yapmadın, başka bir yol, başka bir anlam arıyordun, yanlış zilleri, yanlış kapıları çaldın, yanlış yollara saptın, yanlış insanları sevdin, y...anlış yataklarda uyudun, yanlış evlerde yaşadın. Neden hayal ettiklerini, düşündüklerini bu kadar küçümsüyorsun?"
Devamını Gör
Kızıla Boyalı Saçlar / Kostas Mourselas

Kendini olduğundan az göstermek, alçakgönüllülük değil, budalalıktır; kendine değerinden az paha biçmek korkaklıktır, pısırıklıktır. Kendini olduğundan fazla göstermek de, çoğu kez gururdan değil budalalıktandır.
Montaigne / Denemelerden

Birisini sevmek yalnız güçlü bir duyguya kapılmak değildir; bir karardır, bir yargıdır, bir söz vermedir. Sevgi yalnızca duygudan oluşsaydı birbirine ölünceye dek sevmek için söz vermek gerekmezdi. Duygular gelip geçicidir. Eyleme yargı ve karar karışmamışsa o duygunun ölünceye dek süreceğini nasıl bilebiliriz?
karakaya26
Admin'

Admin'
karakaya26

MesajKonu: Geri: Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler   Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler Icon_minitimePaz Tem. 03, 2011 11:21 am

Kime eğitimli diyeceğim !Ben , öncelikle koşullar tarafından yönetilmek yerine onlara egemen olan ,her fırsatı yiğitçe karşılayan ve zekice hareket eden , tüm iş ve ilişkilerinde onurlu olan , huysuz kişilere ve olumsuzluklara iyi yaklaşan , ayrıca zevklerini kontrol altında tutan ve talihsizliklere boyun eğmeyen , baş...arıyla şımarmayan insanlara '' eğitimli '' derim...

Sokrates - Eğitim Üzerine

‎''Ölüme son çare olarak bakmalısın. Hiç kimsenin seni alıkoyamayacağını bil. Ama Ölüme gidebileceğin için, onu yedekte tut; sonuna kadar. Diyelim ki gece bir kâbus gördün. Bunun bir kâbus olduğunu bilirsin ve kurtulmak için başını biraz oynatman yeter. Her şey daha basit, daha dayanılır hale gelir ve bir bakarsın en ko...rktuğun şeyden zevk alır olmuşsun. Hayat seni korkutuyorsa,en yakınların çirkin maskeler takmışsa... hayat budur de, ikinci kez çağrılmayacağın bir oyun olduğunu söyle. Zevk verici ve acı çektirici bir oyun, inanç ve aldatma oyunu, maskeler oyunu, onu sonuna kadar oyna, ister oyuncu ister izleyici olarak. İzleyici olman daha iyi, içinden kolay çıkarsın. 'Son kurtuluş çaresi' yaşamama hep yardımcı olmuştur. Elimin altında olduğu için, bu çareye hiç başvurmadım. Ama ahiretin direksiyonu elimin altında olmasaydı, kendimi tuzağa düşmüş hisseder ve bir an önce kaçmaya bakardım.''

Doğunun Limanları / Amin Maalouf
paylaspaylastikca
Moderatör '

Moderatör '
paylaspaylastikca

Rep Puanı : 6

MesajKonu: Geri: Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler   Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler Icon_minitimePaz Tem. 03, 2011 7:49 pm

tesekürler Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler 3605817172

Felsefik Sözler - Felsefik Cümleler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anlamlı Felsefik Sözler - 2
» Anlamlı Felsefik Sözler -1
» Anlamlı ve Felsefik Sözler